Sztafeta, jakiej jeszcze nie było

Data: 22-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sztafeta, jakiej jeszcze nie było

Po raz pierwszy w Pile odbyła się Wiosenna Sztafeta „Od juniora do seniora”. Na oryginalny pomysł wpadł Sailing Team Ferajna, który od kilku sezonów z wielkim powodzeniem promuje Nordic Walking w powiecie pilskim. Na czym polegała niezwykłość tej sztafety? Na losowaniu składów. Do momentu startu nikt nie wiedział, z kim będzie tworzył drużynę. Jak łatwo się domyślić, dzięki temu zabiegowi impreza przysporzyła licznej grupie uczestników wiele radości. Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Zawody odbyły się na coraz częściej użytkowanym stadionie przy Okrzei.

- Gratuluję pomysłu i jego realizacji. Sailing Team Ferajna tworzy wspaniałą alternatywę dla osób, które wolą chodzić niż biegać, ale przede wszystkim robi dużo dobrego dla społeczności nie tylko z powiatu pilskiego. I za to jestem im bardzo wdzięczny. Ten stadion, zarządzany przez Powiat Pilski, zawsze będzie stał otworem dla tych, którzy pragną zrobić coś dla innych – powiedział Eligiusz Komarowski, który tego dnia pełnił funkcję patrona honorowego.

Godny szczególnej uwagi był występ w Sztafecie kilku zawodników z Koła Związku Niewidomych, którzy do mety dotarli dzięki wsparciu wolontariuszy. To wspaniały dowód na głęboki sens tego typu przedsięwzięć. Oby więcej takich akcji!